טיפול בחרדות באילת

סובלים מחרדות בלתי פוסקות? מרגישים חוסר אונים? בואו נדבר על כך! אתם מוזמנים לקליניקה שלי, מירי אביב, לשוחח על הדברים ולבצע טיפול יסודי שינטרל את החרדה.

לכולנו יש חרדות וטרדות ברמה כזו או אחרת, חרדה היא למעשה תגובת חירום טבעית של הגוף על מצב של סכנה. מתי החרדה הופכת לבעיה המצריכה טיפול בחרדות? כאשר היא משבשת את חיינו ופוגעת בתפקוד התקין ובהתנהלות היומיומית.

מהן הפרעות חרדה?

הפרעות חרדה הן הסוג הנפוץ ביותר של בעיות נפשיות הפוגעות במבוגרים ובילדים. מצבי חרדה מתגלים בצורות שונות ובעוצמות שונות ויכולים לגרום לקשת רחבה של תופעות – החל מחוסר נוחות וכלה בדפיקות לב מואצות, רעד, הזעה וסחרחורת.

לפעמים החרדה היא תגובה מוגזמת למצב אמיתי ולפעמים היא מייצרת פוביה הגורמת להימנעות ממצבים שונים הנתפסים כמאיימים. החרדה יכולה לתקוף גם בעקבות עצם המחשבה על אותו מצב או סיטואציה הנחשבים למפחידים.

מה הסטטיסטיקה אומרת?

ההערכה היא שבין 5% ל־10% מהאוכלוסייה סובלים בכל רגע נתון מהפרעות חרדה בעוצמות שונות. אך למעשה, הנתונים מראים כי כמעט כל אדם סובל מהפרעת חרדה כלשהי במהלך חייו.

מתי ניגשים לקבל טיפול בחרדה? כאשר חשים כי החרדה הפכה לתופעה מעיקה וקיצונית הפוגעת באיכות החיים שלכם ושל הסובבים אתכם.

כיצד מתבצע תהליך טיפול בחרדה?

טיפול מקצועי בחרדה באילת מסייע למרבית האנשים שסובלים מהפרעת חרדה. המהירות שבה עוזר הטיפול משתנה מאדם לאדם. ישנם אנשים שיגיבו לטיפול לאחר שבועות ספורים, ואילו אחרים יזדקקו לטיפול ממושך יותר.

הטיפול בחרדות הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי. בשיטה זו ניתן להתגבר על התקפי החרדה בטיפול ממוקד ולשפר בכך את איכות החיים.

במהלך הטיפול אנו לומדים יחד מהן המחשבות המטרידות ומעוררות חרדה, מהם המצבים המכניסים ללחץ, כאשר המטרה היא לצפות מצבים אלו מראש ולנטרל את החרדה המלווה אותם,  זאת באמצעות כלים הנרכשים במהלך הטיפול

נוכל ללמד את הגוף ואת הנפש שיטות להרגעה ולהגברת השליטה העצמית אשר יסייעו להפחית את החשש מפני התקף ובכך גם יפחיתו את ההסתברות להתרחשות התקף. בגישה זו אנו נעזרים בטכניקות טיפול כמו הרפיה, דמיון מודרך והיפנוזה כדי להעצים את השפעת הטיפול הקוגניטיבי.

חשוב לומר, הפרעות חרדה הן אמיתיות, רציניות וניתן לטפל בהן. בהיעדר טיפול נכון, חרדה יכולה להפוך למצב כרוני. למעשה, למרות שהחיים עם הפרעת חרדה כרוכים במצוקה רבה, רבים מהאנשים הסובלים מחרדות רואים בהן חלק מחייהם, חלקם מאמינים שעליהם לחיות עם החרדה לנצח ואחרים אפילו מאמינים שהחרדה והדאגות משרתות אותם באופן כלשהו. 

אם אתם חשים כי מאסתם במצוקה ובמתח המתלווים לחרדות, אשמח לסייע בטיפול בחרדות ולהוות לכם אוזן קשבת .

צרו קשר כעת, אשמח לשמוע מכם.

סגירת תפריט

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים