קצת על תקשורת מקרבת

חווים קשיים בזוגיות ? תקשורת מקרבת עשויה להיות הפתרון!

בואו ללמוד כיצד עושים זאת נכון באמצעות טיפול זוגי באילת

תקשורת היא הבסיס בחיי כולנו. מינקות ועד בגרות, אנו משתמשים בה על בסיס יומיומי לניהול היחסים והקשרים שלנו עם אנשים אחרים. רובנו נולדים עם המיומנות האינטואיטיבית לתקשר באופן שיוצר קרבה, אך השפעות סביבתיות כאלו ואחרות עצבו את הרגלי התקשורת שלנו ויצרו דפוסי התקשרות העלולים ליצור קונפליקט. מה הכוונה? למדנו לדבר בשיפוטיות, בטענות ובהאשמות-כלפינו וכלפי אחרים. לעיתים, הדפוסים הללו גרמו לנו להפנים “שפה מרחיקה” אל תוך חיינו.

“אתה אולי מתכוון לטוב, אבל ממש לא עוזר לי!!”

חשבו על עצמכם בכנות במהלך ויכוח עם בן/בת הזוג, כיצד הוא מתנהל? האם השיח חיובי למרות הכעס? האם התקשורת בניכם כנה ופתוחה?

רובנו כבר לא מכירים דרך אחרת לבטא את החשוב לנו מבלי לבוא בטענות לאדם האחר. לעתים קרובות אנחנו לא באמת יודעים לנהל את מערכות היחסים שלנו מבלי להיכנס לעימותים ולקונפליקטים ומתקשים לדעת כיצד לצאת מהוויכוח באופן שלא משאיר אותנו או את הצד השני כמנצח ומופסד.

תקשורת לא-אלימה, או כפי שהיא נקראת בארץ, תקשורת מקרבת, פותחה על ידי ד”ר מרשל רוזנברג בשנות ה-60. תקשורת מקרבת הינה גישה לחיים, שפה העוזרת לנו להתחבר לרגשות ולצרכים של עצמנו ושל האחרים סביבנו, במטרה לתקשר עמם מתוך החיבור ולא מתוך שיפוטיות, פחד וריחוק. 

התקשורת המקרבת מניחה כי שינוי השיח מגדיל את הסיכוי לחיבור והבנה בין בני אדם ומסייע לשיח מועיל ונעים תוך הימנעות מריב ואגרסיביות. השיטה מאפשרת גילוי רבדים חדשים, במערכות היחסים האישיות והמקצועיות,  אותן אנו מפתחים במהלך חיינו וטיפוח חיבור עמוק יותר של האדם עם עצמו ועם אחרים.

כיצד טיפול זוגי בשילוב תקשורת מקרבת יכול להועיל לכם?

כאשר הזוגיות טובה, בונה ומתגמלת, היא בית- מקום להניח עליו ראש בסופו של יום, מקום לחוזק ואנרגיה בו ניתן להנות מרוגע,  חיבור וקרבה.

אך מה קורה כאשר אנו חווים משבר אישי, עומס, קשיים כלכליים או פשוט החיים?? אלו רק חלק מהמצבים הגורמים לנזק ביחסים ועשויים להביא למשבר.

בטיפול הזוגי אנו לומדים כיצד לשוב ולאחות את הקרעים, לאחד בין בני הזוג ולהעצים את הזוגיות. התקשורת המקרבת משמשת לנו בטיפול הזוגי כאמצעי לקרב אותנו זה לזה.

באמצעותה נלמד כיצד להפחית באופן דרמטי את כמות הוויכוחים והמריבות בבית, נשיג שיתוף פעולה מתוך הבנה, נייצר אמון וחברות במערכות היחסים שלנו.

אם אתם מבקשים שינוי ממשי ושיפור באיכות הזוגיות שלכם, הטיפול הזוגי באמצעות התקשורת המקרבת יקנה לכם ידע וכלים פרקטיים לתקשורת וניהול יחסים בדרך המיטבית עבורכם ועבור הקרובים לכם.

אם אתם מעוניינים לבנות לעצמכם עתיד זוגי טוב יותר, אני מזמינה אתכם ליצור קשר.
אשמח להעניק לכם ייעוץ מותאם אישית שיסייע לכם להתמודד עם קשיים ואתגרים בזוגיות.

סגירת תפריט

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים