ניהול כלכלי נכון באילת

מירי אביב, יועצת כלכלית לניהול תקציב משפחתי תוכל לסייע לכם לעלות על דרך המלך.

משפחות רבות בארץ, מגלות שיחד עם האושר והשמחה שבהרחבת המשפחה, והתווספות ילדים נוספים, העול הכלכלי בהחלט מורגש. אם עד כה, יכלו להוציא כסף על נסיעות, בילויים ואוכל מפנק ומגוון, הרי שכעת עליהם להאכיל פה נוסף והמצב לא פשוט.
כמובן שההוצאות המכבידות לא מסתיימות כאן, מה לגבי החיתולים? הוצאות על גנים ובתי ספר? חוגים והעשרה?
ניהול כלכלי נכון באילת הוא נושא שכל משפחה בישראל אמורה ללמוד, גם אם נראה שכרגע היא מסתדרת היטב.

ניהול תקציב משפחתי באופן חכם

ראשית, יש לדעת שתהליך ניהול כלכלי נכון , חייב להתחיל בהחלטה משותפת של שני בני הזוג. לאחר שהחלטתם לתפוס את עצמכם בידיים ולהוציא את עצמכם מהתסבוכת אליה נקלעתם, כדאי להתחיל בתהליך הניהול בליווי יועץ כלכלי מקצועי. במהלך הפגישות, תגעו במספר נקודות חשובות שיסייעו לכם לנהל נכון יותר את התקציב המשפחתי:

  • חינוך פיננסי לילדים– אל תחששו מלשוחח עם הילדים באופן גלוי על כסף. שתפו את הילדים מגיל צעיר בעניין הפיננסי, ולמדו אותם את משמעות ערך הכסף. אפשרו להם להחזיק בדמי כיס, ספרו להם על חסכונות עתידיים, ועל חשבונות שיצטרכו לשלם בעתיד (הציגו להם את חשבונות הטלפון והסלולרי שאתם משלמים). הפכו את ילדיכם לשותפים בהתנהלות הכלכלית המשפחתית היעילה.
  • יצירת רשימה מפורטת של הכנסות חודשיות– אחד הכלים הבסיסיים שתעבדו עליהם במהלך הפגישות, היא לרשום באופן מסודר את רשימת ההוצאות וההכנסות החודשיות. ברשימה זו תכניסו הוצאות שהן בסיס לקיום, דוגמת אוכל, בתי ספר לילדים, נסיעות, בגדים, תקשורת וכן הלאה. הכנת הרשימה ומעקב צמוד היא הבסיס לבניה נכונה של התקציב המשפחתי.
  • תאריך קבוע להוצאות החודשיות– אל תפזרו את כספיכם בהעברות בנקאיות בתאריכים שונים בחודש. כשאתם משלמים למגוון ספקים בתאריכים שונים, זה יוצר חוסר סדר. קבעו תאריך קבוע בו תעבירו את התשלום לספקים השונים, למשל: ה-1 לחודש או ה-10 לחודש. כך, ברגע שיהיה לכם די כסף בחשבון תוכלו לעקוב בצורה מסודרת אחר ההוצאות ולשים לב לשינויים מחודש לחודש.
  • המנעו מקניה בתשלומים– מסתבר שתשלומים הם אחד הגורמים לאיבוד שליטה בניהול התקציב המשפחתי. אופציית התשלומים בקניה, מעניקה תחושה שגויה ש”ההוצאה לא תהיה מורגשת”. שמרו את אופצית התשלומים רק להוצאות גדולות במיוחד, ולמקרים בהם אין לכם ברירה.

נעים להכיר- יועצת מומסכת לניהול כלכלי נכון באילת

נעים מאוד, שמי מירי אביב וכבר קרוב לעשור שאני מסייעת למשפחות רבות להשיב את השלווה ואיכות החיים לביתם. הניסיון הרב שצברתי בתחום, מלמד אותי שהכל אפשרי, והשינוי מתחיל ברצון המשותף של בני הבית.
בכתבה הנוכחית שיתפתי אתכם מניסיוני במספר טיפים חשובים לניהול כלכלי נכון. עם זאת, לא תמיד ניתן להגיע ליעדים המבוקשים ממספר סיבות: אין אופציה לחסוך, חסרים כלים לבניית תקציב, אין שיתוף פעולה של בן הזוג,  או כל סיבה אחרת.
אם אתם חשים אובדי עצות, אך מעונינים לבנות עתיד כלכלי יציב יותר עבור משפחתכם, אני מזמינה אתכם ליצור קשר.
אשמח להעניק לכם ייעוץ מותאם אישית ולהשיב אתכם לדרך המלך.

סגירת תפריט

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים